Zpět na novinky
E-commerce v České republice
Dočtete se v e-booku
Mailchimp - subscribe form sidebar

Daňovou ztrátu bude možné uplatnit zpětně | News Flash

18. června 2020

V současné chvíli čeká už jen na prezidentův podpis novela zákona o daních z příjmů, která umožní zpětné uplatnění daňové ztráty.

Původní návrh doznal v některých bodech zajímavých změn, na které bychom vás rádi upozornili.

Tou pravděpodobně nejzajímavější je možnost uplatnit v daňovém přiznání za zdaňovací období roku 2019 očekávanou daňovou ztrátu vzniklou za zdaňovací období roku 2020, a to na základě odhadu poplatníka.

Poplatník by tak nemusel čekat až do poloviny roku 2021 na skutečné vyměření ztráty za zdaňovací období roku 2020, ale mohl by nárokovat uplatnění ztráty již v druhé polovině roku 2020. To by vedlo k pozitivnímu efektu na cash flow společnosti.

Dále upozorňujeme, že negativní změnou je možnost uplatnit zpětně daňovou ztrátu pouze do souhrnné výše nepřesahující 30 milionů Kč.

Pokud by poplatník uvažoval o využití tohoto ustanovení, doporučovali bychom maximální obezřetnost, protože chybné stanovení odhadované ztráty může vést k uložení sankcí ze strany správce daně.

V případě vašeho zájmu s vámi rádi prodiskutujeme postup nejvhodnější ve vaší konkrétní situaci.

E-commerce v České republice
Dočtete se v e-booku
Mailchimp - subscribe form sidebar
crosschevron-leftarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram