Mezinárodní akcelerátor pro startupy

Pomáháme startupům proměnit jejich nápady ve skutečné podnikání

Původní nápad dostal obrysy v roce 2019, kdy odstartoval bezplatný program pro začínající podnikatele a firmy, pořádaný pod hlavičkou občanského sdružení #accacelife. A brzy se rozrostl v plnohodnotný mezinárodní akcelerátor pro startupy. V roce 2023 jsme oficiálně spojili naše síly s venture fondem ZAKA VC a dalšími startupovými nadšenci, výjimečnými mentory a lektory, abychom vytvořili mezinárodní akcelerační program AceON. Akcelerátor AceON je rozdělen do dvou kol: jarní pre-akcelerátor a podzimní akcelerátor. Oba mají stejný cíl, podporovat startupy a jejich výjimečné nápady v cestě za úspěchem. Startupy s největším potenciálem mají navíc možnost získat investici.

Již od roku 2019 aktivně pomáháme startupům prostřednictvím akcelerátorů

Máme za sebou 6 úspěšných akceleračních programů – a rozhodně nekončíme

Podpořili jsme více než 100 startupů z Česka, Slovenska, Rumunska, Polska či Norska

Zapojili jsme více než 50 mentorů, lektorů a odborníků

Naše mise pokračuje i prostřednictvím AceON. Podporujeme zakladatele a začínající podnikatele na cestě za jejich sny, pomáháme jim rozvíjet nejen podnikání, ale i podnikatelského ducha. Kromě toho nabízíme vzdělávací bloky zaměřené na startupy, s tématy jako například fundraising, oceňování, marketing, rozvoj podnikání, design thinking a další oblasti.

Programy pro startupy

Jarní akcelerátor

Jarní kolo akcelerátoru trvá zhruba dva měsíce a koná se online nebo v hybridní formě. Program je určen pro startupy ve fázi nápadu nebo pre-seed, které hledají podporu při budování svého prototypu či minimálního životaschopného produktu (MVP – minimum viable product). Účastníci programu získají bezplatný mentoring, přístup na workshopy a přednášky místních i mezinárodních odborníků z různých oblastí, od řízení podniku přes finance až po marketing.

Program je zaměřen na technologické startupy, které jsou tzv. škálovatelné – mají potenciál růst. Kapacita je zhruba 20 startupů, které budou rozděleny do dvou skupin podle stádia, v němž se nacházejí.

Nejslibnější startupy mají šanci získat investici na rozběhnutí podnikání.

Podzimní akcelerátor

Podzimní kolo akcelerátoru trvá 2 měsíce a koná se buď online, nebo v hybridní podobě. Program je rovněž navržen tak, aby pomáhal startupům v raných fázích, s prototypy nebo prvními zákazníky, ale ještě před investicí. Pro nadcházející ročník jsme přidali také specializaci – kromě startupů z různých segmentů hledáme týmy, které se zaměřují na vývoj a zlepšování technologií a procesů ve firmách, jako jsou CRM a AI řešení, kybernetická bezpečnost, cloud computing a další.

Účastníci programu získají přístup ke vzdělávání formou přednášek a workshopů a mentoringu od místních i mezinárodních specialistů z oblasti marketingu, podnikání, práva, financování, fundraisingu a dalších.

Dva startupy s největším potenciálem mají možnost získat investici na rozběhnutí podnikání ve výši 40.000 EUR.

Výhody

Navázání nových kontaktů s profesionály, odborníky, podnikateli a lidmi, kteří vám rádi pomohou. Seznamte se s dalšími zakladateli, strategickými partnery a mentory.

Získejte potřebné know-how. Zapojte se bezplatně do individuálního mentoringu, přednášek a workshopů na širokou paletu témat, od fundraisingu až po business development.

Ověřte si svůj nápad a navrhněte obchodní strategii. Představte svůj koncept investorovi a získejte zpětnou vazbu, která vám pomůže posunout vaše podnikatelské plány na vyšší úroveň.

starcross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram