Onboarding – nástupní proces na míru

Ve chvíli, kdy má nastoupit nový zaměstnanec, jsme připraveni zabezpečit celý administrativní proces od přihlášení u všech úřadů a institucí, potřebný pracovně-právní servis, správu dat zaměstnance ve vašich systémech po osobní účast na nástupním dni.

Umíme ale ještě víc – poradíme vám, jak celý nástupní proces nastavit, zkoordinovat a zautomatizovat, abyste neztráceli zbytečně mnoho času detaily a mohli se soustředit na to nejdůležitější – aby u vás nováček rychle zapadl, zaučil se a stal se platným členem týmu.

Onboardingový proces trvá několik měsíců, jsme tu pro vás ve všech jeho fázích.

Příprava nástupu zaměstnance (pre-onboarding)

 • Komunikace s nastupujícím zaměstnancem: Informujeme nováčka o právech a povinnostech, získání potřebných informací a dokumentů (zápočtový list, doklady o vzdělání atp.).
 • Příprava dokumentace: Přichystáme pracovní smlouvy a veškerou pracovně-právní dokumentaci, včetně specifických dokumentů klienta, popisů pracovní pozice (job description), dohody o odpovědnosti za svěřené hodnoty a/nebo předměty atd.
 • Vstupní lékařské prohlídky: Zajistíme dle pracovního zařazení a potřeb zaměstnavatele.
 • Osobní spis zaměstnance: Vytvoříme a založíme v souladu s legislativními požadavky a vnitrofiremními směrnicemi.
 • Komunikace s interními odděleními: zorganizujeme zajištění potřebné techniky, přístupů, vstupních karet, zavedení zaměstnance do systémů organizace, vytvoření účtů v systémech a aplikacích, zřízení e-mailu…

Nástup zaměstnance – první den v práci

 • Osobní účast na nástupním dni: včetně kontroly osobních údajů zaměstnance a podpisu pracovně-právních dokumentů.
 • Povinná školení: zajistíme školení BOZP, legislativní školení, případně interní školení zaměstnavatele.
 • Zaměstnanecké benefity: zařídíme vše potřebné s poskytovateli různých benefitních systémů (cafeteria, Sodexo, Multisport…).
 • Docházkový systém: zavedeme zaměstnance do docházkového systému, zaškolíme ho.
 • Daňové prohlášení: společně se zaměstnancem podepíšeme daňové prohlášení – umíme to i online.
 • Přihlášení zaměstnance u všech úřadů a institucí: nemusíte myslet na ohlašovací povinnost, vše zařídíme za vás.

Adaptace zaměstnance – ve zkušební době

Pomůžeme vám nastavit adaptační proces tak, aby měl nový zaměstnanec nejen vše formálně v pořádku, ale aby znal cíle, strategii a hodnoty společnosti, aby zapadl do týmu a věděl, jaký je jeho úkol ve firmě.

Navrhneme podobu adaptačního procesu den po dni, definujeme role nováčka, manažera i celé firmy v adaptaci. Dále můžeme pracovat na nastavení rozvojového plánu nového zaměstnance a naplánovat a realizovat vzdělávací aktivity  dle nastavené HR strategie.

Nevíte, jak na hodnotící pohovor na konci zkušební doby? Proškolíme vaše manažery, aby věděli, jak na to. Další variantou je přímá účast na hodnotícím pohovoru.

crosschevron-rightarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram