Zpět na novinky
Mailchimp - subscribe form sidebar

První ročník našeho akcelerátoru pro technologické startupy AceON má vítěze | Tisková zpráva

12. července 2023
Tento článek je dostupný také v
angličtiněslovenštině
aceon

Rozvíjet ekosystém a podpořit začínající startupy vzděláváním či investicí – to je mise, pro kterou jsme se spojili s rodinným venture office ZAKA VC. Společně jsme založili akcelerátor AceON s mezinárodním přesahem. Prvním jarním kolem si prošlo 17 startupů a porota se v průběhu finálového prezentačního Demo Day rozhodla pro dva vítězné týmy.

Po necelých dvou měsících intenzívního programu, který sestával ze 14 workshopů a desítek hodin mentoringu, se do finálového Demo Day probojovalo 13 týmů z českých a slovenských startupů. O nejlepším pitch decku rozhodovala během večera v Campus Coworkingu porota ve složení Peter Pašek (Managing Director & Partner Accace Slovensko a Co-founder AceON), Ján Kasper (Co-founder & Managing Partner ZAKA VC, Co-founder AceON) a Andrej Petrus (Chief Investment Officer ZAKA VC). Společně se shodli, že prvenství si zaslouží ne jeden, ale rovnou dva týmy – Wopee.io a Mapheim.

Mapheim je inovativní platforma, která umožňuje firmám tvorbu interaktivních map jednoduše a s nízkými náklady. Spojuje fyzický a digitální svět a nabízí lepší zážitek návštěvníkům veletrhů, konferencí, festivalů či parků.

Wopee.io je autonomní testovací platforma využívající roboty pro zvýšení efektivity a snížení „odpadu“ při vývoji a testovaní.

Jarní pre-akcelerátor jsme v prvním ročníku otevřeli technologickým startupům z idea a pre-seed stage z České republiky a Slovenska. Následující roky je v plánu zaměřit se i na další evropské země, kde chce AceON podpořit tamější talenty a posunout je na globální startupovou scénu.

„V ZAKA VC jsme přesvědčeni, že jedním z hlavních předpokladů pro úspěch startupu je kvalitní tým. Střední Evropa patří k aktuálně nejrychleji rostoucím startupovým regionům a my chceme přispět k tomu, aby talenty v tomto regionu získaly dostatečnou podporu pro launch a růst vlastních podnikatelských nápadů. Máme radost z pokroku, který udělaly startupy v jarním pre-akcelerátoru, a už jsme zvědavi, co přinese podzimní batch a další ročníky AceON,“ uvedl Ján Kasper, Co-founder & Managing Partner ZAKA VC, Co-founder AceON.

„V prvním ročníku AceON akcelerátoru se nám potvrdilo, jak důležité je mít vhodný byznys model a škálovatelný produkt. Nestačí pouze originální nebo inovativní nápad, je potřeba také osobní nasazení foundera, který má za sebou silný tým. Věříme, že náš silný mentoringový program pomohl všem účastníkům posunout se vpřed a zhodnotit svůj nápad. Těšíme se na jejich další vývoj a budeme je podporovat i nadále,“ doplnil Peter Pašek, Managing Director & Partner Accace Slovensko a Co-founder AceON.

V jarním kole se setkalo 17 startupů, 16 mentorů a spíkrů, kteří odpřednášeli 14 workshopů a poskytli desítky hodin 1:1 mentoringu. V jarním kole jsme se dotkli témat jako finance, marketing, komunitní managment či no-code. Mezi mentory byli experti Peter Pašek (Accace), Andrej Petrus (ZAKA VC) či Pavlína Louženská (#HolkyzMarketingu).

Program pokračuje podzimním investičním kolem, přihlašování startuje už v průběhu léta.

AceON se zaměřuje na akceleraci technologických a softwarových nápadů, které mají potenciál škálovat. Startupy se mohou zapojit do 2 typů programů – jarního Pre-akcelerátoru, který právě skončil a bude se konat zase za rok, a podzimního Akcelerátoru.

Podzimní dvouměsíční program bude založen především na mentoringu jeden na jednoho, networkingu a podpoře na základě individuálních potřeb – například pomoc při dokončení MVP (minimum-viable-product). Do podzimního kola bude přijato maximálně 5 startupů na základě několika kritérií založených na potenciálu úspešnosti na globálním trhu, škálovatelnosti či zkušenostech a dovednostech členů týmu. Oproti jarnímu kolu přináší podzimní akcelerátor také investici pro vybrané startupy. Přihlašovaní a podrobnosti o programu budou zveřejněn na webu už během léta.

Mailchimp - subscribe form sidebar
crosschevron-leftarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram