Zpět na novinky
Mailchimp - subscribe form sidebar

Studentské trable: Jak při práci zvládnout daňové zkoušky? | Blog

3. ledna 2022

2 minuty čtení

V dalším rozhovoru se s námi podělila naše kolegyně Lan o čerstvé zážitky z přípravy na důležité daňařské zkoušky. Jak se dá učení skloubit s prací?

V jaké fázi přípravy na kvalifikační zkoušky jsi?

Mám už naštěstí po úspěšně složených zkouškách. A doufám, že v blízké době mě další kvalifikační zkoušky nečekají. ????

Co ti nejvíc pomáhá při přípravě?

Nejdůležitější je mít klid na učení, abych se mohla soustředit. Dále se dobře stravovat a dopřát si dostatek spánku. Pokud člověk přes den pracuje a učí se až po večerech, potřebuje k tomu zásobu energie. Kromě stravy a spánku je důležitý i pohyb. Když sedíš celý den u počítače, nebudeš mít večer moc náladu v sezení před počítačem pokračovat. Během dne je proto fajn se venku projít nebo si zacvičit – což je taky skvělé pro okysličení mozku.

Jak tě Accace ve studiu podpořil?

Určitě studijními podklady, které mám k dispozici. Každý si také může vybrat libovolné školení, externí i interní. Pak máme možnost zúčastnit se školení přímo od Komory daňových poradců.

Máš nějaké tipy, jak si správně rozvrhnout čas na učení, práci a školení?

Řekla bych, že to závisí na každém, co mu vyhovuje. Každý má jiný styl učení, jinak se připravuje. Doporučila bych ale rozvrhnout si den tak, aby měl „student“ dostatek času nejen na práci a učení, ale i na spánek, sport nebo jídlo. A když se třeba nebude cítit dobře, je vždy lepší se prospat a druhý den začít s učením brzy ráno.

Mně nejvíc vyhovovalo spát alespoň 8 hodin, po každých 2-3 hodinách učení vstát a projít se, nebo si dát nějakou svačinu, 2x denně si zacvičit.

Jak vnímáš podmínky, které Accace nastavuje v rámci vzdělávání a rozvoje?

Máme možnost se prostřednictvím školení neustále vzdělávat. Kromě školení máme k dispozici i spoustu odborné literatury. Takže prostor na osobní rozvoj určitě máme, ale je už na nás, zda ho využijeme.

Pár slov o Lan

Lan je součástí daňového týmu od jara 2018, kdy k nám nastoupila coby junior tax consultant se zaměřením na zdanění fyzických osob. Neustále na sobě pracuje a úspěšně zvládla také zkoušky na daňového poradce. Má slabost pro Holandsko a pro nejbližší kolegyně pořádá občasné kurzy asijské kuchyně.

Mailchimp - subscribe form sidebar
crosschevron-leftarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram