Zpět na novinky
Mailchimp - subscribe form sidebar

Accace se připojuje ke světovému dni štědrosti Giving Tuesday

22. listopadu 2023

Accace se tradičně připojuje ke Giving Tuesday, světovému dni štědrosti a dobrých skutků, který v Česku již od roku 2016 zastřešuje Asociace společenské odpovědnosti. Letos zakoupíme šicí stroj do chráněné dílny, ve které pracují lidé žijící s duševním onemocněním, pomůžeme rodinám nedonošených dětí, týraným psům i dětem z dětských domovů.

Ohleduplnost a odpovědnost ke komunitě, ve které žijeme, je hluboce vryta do naší DNA. Na globální úrovni jsme to nazvali strategií 3P – People, Planet and Profits – Lidé, Planeta a Zisky. Od roku 2017 Accace daruje 1 % zisku na dlouhodobé i jednorázové CSR projekty, o kterých rozhodují naši kolegové.

chráněná dílna

Koho jsme podpořili letos

Dlouhodobě podporujeme ostravskou organizaci Spirála, která již více než 14 let poskytuje podporu lidem s dlouhodobým duševním onemocněním především formou sociální rehabilitace a také nabídkou chráněných pracovních míst. V chráněné šicí dílně Spirály Ostrava pracuje sedm žen, které svou práci mají rády a nechávají za sebou krásné pracovní výsledky. Šijí nejen bytový textil a drobné výrobky pro přímý prodej na akcích pro veřejnost, ale také zakázky pro lokální návrháře.

Accace letos pomůže Spirále pořídit profesionální průmyslový šicí stroj, aby mohly všechny ženy pracovat v dílně v plném počtu a nemusely šít doma na vlastních strojích.Finanční pomoc jsme již tradičně poskytli také Fondu pro předčasně narozené děti, který peníze použije na rehabilitace konkrétních nedonošených dětí.

O části CSR rozpočtu v Accace rozhodují jednotlivé týmy. Jeden z účetních týmů se tak rozhodl podpořit spolek Tail Story a jeho Útulek Bouda, kde pečují o nechtěné, handicapované a týrané psy. Jiný zase směřuje finanční podporu lidem, kteří mají vážné potíže se zrakem, prostřednictvím organizace Tyfloservis.

Tým HR, office a admin pak podpořil projekt hostitelské péče pro děti z dětských domovů spolku Děti patří domů.

Giving Tuesday v uplynulých letech

Giving Tuesday vzniklo v roce 2012 s jednoduchou myšlenkou: vytvořit den, který inspiruje lidi k tomu, aby konali dobro. Za posledních roky se tato myšlenka rozrostla v globální hnutí, které inspiruje stovky milionů lidí po celém světě k dárcovství, štědrosti a spolupráci.

V zapojení do projektu vidíme velký smysl. V minulosti jsme například nakoupili Nocleženky Armády spásy – poukazy, díky kterým mohou lidé bez domova strávit noc v teple. Nebo jsme darovali maminkám z azylového bydlení peníze na uhrazení kauce na byt ve chvíli, kdy přecházejí z azylu do vlastního.

Už nyní přemýšlíme, komu pomůžeme zase příště.

Mailchimp - subscribe form sidebar
crosschevron-leftarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram