Zpět na novinky
Mailchimp - subscribe form sidebar

The Aces: Rozhovor s vítězi 2021 | Blog

9. srpna 2022

4 minuty čtení

Možná to někomu bude znít jako klišé, ale v Accace nám opravdu záleží na tom, aby se kolegové nebáli říct, co si myslí. Také víme, že je skvělé, když jsou zaměstnanci na svou práci hrdí. Výjimečná práce si bezpochyby zaslouží finanční ohodnocení, ale není třeba i něco víc? Proto se ujal nápad pravidelně pořádat firemní „Oscary“, nazvané The Aces.

Jak hlasování o zaměstnance roku probíhá? V každé pobočce se nejprve sejdou návrhy, kteří kolegové by si podle ostatních zasloužili ocenění za uplynulé období, a mezi nimi se volí „ten/ta/ti nej“ za pobočku. Nominovat je totiž možné nejen jednotlivce, ale také celý tým. Z výsledků hlasování v jednotlivých zemích vzejdou finalisté do celofiremního kola, kteří se utkají o cenu „Eso Accace“.

Máme obrovskou radost, že z nedávného vyhlášení výsledků 3. ročníku si výhru odnesl náš pražský VAT Compliance Team. Jak vidí vítězný tým sami jeho členové?

Můžeš nám VAT Compliance Team trochu přiblížit? Třeba vlastnosti, na jejichž základě jsi členy týmu vybírala? A jaký to byl pocit, když vás vyhlásili vítězi The Aces 2021?

Ivča, Team Leader

Svůj tým jsem nevybírala na základě ničeho specifického. Vždy, když mám člověka na pohovoru, zhruba do dvou minut vím, zda s ním chci pracovat nebo ne. Pak už zazněla jen otázka, zda umí anglicky, a bylo jasno. U všech mi zafungovala chemie.

Pocit při vyhlášení? Pýcha… Byla jsem na všechny hrozně pyšná. Už když o nás Petr [pozn.: Managing Director pražské pobočky] mluvil – kolik jsme toho zvládli, jakou jsme ušli cestu a já si k tomu ještě představila všechny ty strasti a radosti. Byla jsem i hrozně dojatá. Už během nominačního videa jsem měla slzy v očích a po vyhlášení také. S týmem jsem to sdílela okamžitě, aby to měli hned z první ruky a alespoň trošičku online, prostřednictvím natočeného videa.

Jakým jedním slovem bys vystihla svůj tým?

Různorodý

Kolik máme robotů, s čím nám pomáhají a jak přišli ke svým jménům?

Maty, Automation Consultant:

Aktuálně používáme zhruba kolem 25 robotů. Pomáhají nám každý den s nejrůznějšími úkony, od složitých, komplexních až po ty jednodušší, administrativní. Naši práci si ale nedovedeme představit ani bez jednoho z nich. První dva roboti, Emil a Ferda, dostali mužská jména a stali se tak prvními pánskými přírůstky do našeho týmu. Od té doby se těchto zvyklostí držíme a všem našim robotům vymýšlíme jména převážně mužská, např. Alex, Bořek, Hugo nebo Pepa. Jak už to s technikou občas bývá, někdy mají tendenci prokrastinovat nebo si dělat, co se jim zlíbí. Přesto si je nesmírně hýčkáme a bereme je jako součást našeho týmu.

Jakým jedním slovem bys vystihl svůj tým?

Proaktivní

Jak probíhala příprava videa na ACES a jak se ocitnul jednatel firmy ve vaně plné peněz?

Míša, Tax Assistant:

Příprava videa pro nás byla obrovskou výzvou, protože jsme se s ničím podobným ještě nesetkali. Zrovna jsem měla v kalendáři volněji, tak jsem se natáčení ujala. Scénář s hudbou mi probleskly hlavou, stáhla jsem si program na úpravu videí a s pomocí profi herců (celý náš tým) bylo dílo do pár dnů hotové.

A jednatel ve vaně? Nevěděli jsme, jak Petra do videa zakomponovat. Tak mě napadlo, co kdyby se koupal ve vaně plné peněz, popíjel šampaňské a oslavoval úspěšný business? V knihkupectví jsem objevila balíčky 5tisícových bankovek. Petr si tak užil koupel v bankovkách v hodnotě 250 000 Kč!

Jakým jedním slovem bys vystihla svůj tým?

Kreativní

Kolik vás v týmu je a jak dlouho pracujete pro Accace?

Marek, Tax Assistant:

Náš tým tvoří 8 lidí, z nichž je služebně nejstarší naše šéfka Ivča. Ta pracuje pro Accace už téměř 5 let. Služebně nejmladší je Maty spolu s mojí maličkostí – jsme v Accace necelé 2 roky.

Jakým jedním slovem bys vystihl svůj tým?

Efektivní

Jak se změnila naše práce díky automatizaci?

Johi, Tax Specialist:

Primárně se naše pracovní náplň změnila tak, že namísto počítání daňových přiznání je za nás počítá robot. My mu připravujeme vstupy a opravujeme reporty. Zároveň nám ubyla spousta administrativní práce.

Jakým jedním slovem bys vystihla svůj tým?

Inovativní

Popiš nám svůj běžný pracovní den. Jaká činnost tě baví nejvíc a bez čeho si svůj pracovní den neumíš představit?

Natália, Tax Assistant:

Začíná dobrým kafem. A pak vždy záleží, která část měsíce je. Připravujeme a kontrolujeme reporty pro roboty k DPH. Pořád ještě máme klienty, které počítáme ručně, registrujeme nové klienty, zodpovídáme dotazy, řešíme různé problémy atd… Samozřejmě si svůj den neumím představit bez mých kolegů a skvělé atmosféry, kterou v kanceláři máme (jsme asi nejhlučnější tým).

Jakým jedním slovem bys vystihla svůj tým?

Nejlepší

Oblíbená otázka: „A co že to tedy děláte?“

Mili, Tax Supervisor:

I když je náš tým „na světě“ už přes 3 roky, do dneška vlastně skoro nikdo z jiných oddělení netuší, co přesně děláme a jak vyděláváme.

Ve zkratce: poskytujeme DPH compliance služby pro tisíce klientů, kteří provozují e-commerce skrze různá online tržiště, jako třeba Amazon, eBay, Aliexpress atp. Připravujeme jim přiznání k DPH a poskytujeme související konzultace. S neustále narůstajícím množstvím administrativní práce, jako je např. prosté ukládání nebo kopírování podkladů, jsme se rozhodli vydat cestou vývoje robotů. Ti nám nyní pomáhají s naší administrativní prací téměř 24/7.

Jsme tedy tým plný odhodlaných lidí, kteří mají nervy z oceli. A každý z nás, ať už dobrovolně či malilinko násilím, jsme se postupem času stali specialisty na DPH v oblasti e-commerce. Jsme taktéž na dobré cestě se stát automatizačními mágy!

Jakým jedním slovem bys vystihla svůj tým?

Hvězdy

Jak bys popsala vaši týmovou spolupráci? Co se ti na týmu nejvíce líbí?

Lucia, Tax Specialist

O našem týmu se ne nadarmo říká, že je hlučný. Líbí se mi, že jsme do týmu všichni okamžitě zapadli, skvěle si rozumíme a bavíme se i mimo práci. Třeba zaskočíme na drink, do kina, na výlet, ale klidně si zaletíme i na týdenní dovču. Umíme si ze sebe utahovat a bavit se, ale taky si někdo občas nahodí sluchátka, „dělá si svoje“ a je to v pohodě. Každý má nějakou svoji oblíbenou specializaci, ovšem také činnosti, které nemá rád. I zde se vždy „vykryjeme“ a ve výsledku je každý spokojen.

Jakým jedním slovem bys vystihla svůj tým?

Pohodový

Vítězům moc gratulujeme!

Mailchimp - subscribe form sidebar
crosschevron-leftarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram