Zpět na novinky
Mailchimp - subscribe form sidebar

Velký úklid v šatníku Accace pomáhá potřebným

14. října 2019
Tento článek je dostupný také v
angličtině
accace moment charity

Příliš malé, velké, narychlo koupené a nikdy nenošené. Také máte v šatní skříni několik ležáků, které je vám líto vyhodit? A víte, že za jednu tašku takového oblečení můžete  zajistit hodinu a půl péče o nevyléčitelně nemocného člověka v teple domova? Nebo nakrmit celý tým detekčních psů, kteří odhalují sloní pytláky v Africe?

My v Accace jsme se to dozvěděli díky obecně prospěšné společnosti Moment Česká republika, která shromažďuje, třídí a prodává nepotřebné věci z českých šatníků, aby získané peníze věnovala pomáhajícím organizacím.

Využili jsme možnosti instalovat sběrný koš na oblečení nejprve v našich ostravských kancelářích. Během léta jsme do něj nasbírali 72 kilogramů oblečení. A pokračujeme dál. V říjnu přibyl další koš v kancelářích v Brně.

Jak sběr funguje? Kdo chce, udělá si doma úklid v šatníku. Vytřídí oblečení a doplňky v pěkném stavu, vypere je a poskládá do tašky. Tu si vezme s sebou do práce a odloží ji do sběrného koše. Jakmile se koš naplní, zajistíme odvoz. V Momentu je třídí dle kvality a stavu a poté distribuují do vlastních second-handů. Výtěžek z prodeje je podle předem určeného klíče rozdělován organizacím, jako je třeba Společnost pro ranou péči, Stacionář žebřík, Mobilní hospic Ondrášek a mnoho dalších.

Líbí se vám projekt? Máte ve vašem okolí místo, kde by mohl být umístěn sběrný koš? Kontaktujte Moment ČR a pomáhejte i vy!

Mailchimp - subscribe form sidebar
crosschevron-leftarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram