Zpět na novinky
Novela zákoníku práce
Dočtete se v e-booku
Mailchimp - subscribe form sidebar

Úpravy programu Antivirus a ošetřovného | News Flash

22. prosince 2020

Program Antivirus

Rozhodnutím vlády ze dne 21. 12. 2020 byl na návrh MPSV prodloužen program Antivirus do 28. 2. 2021.

Podniky přímo či nepřímo zasažené aktuální situací tak mohou žádat stát o podporu v podobě příspěvku na náhrady mezd při splnění zákonných podmínek až do konce února 2021.

Ze zprávy ministryně zveřejněné na sociálních sítích se zdá, že prodlouženy byly jak režimy A a B, tak i režim A+, nicméně z tiskové zprávy MPSV ani z usnesení vlády toto zcela jednoznačně nevyplývá. Budeme tak nadále sledovat vyjádření příslušných orgánů a věříme, že se tato otázka co nejdříve vyjasní.

Ošetřovné

S ohledem na uzavření škol od 21. 12. 2020 v důsledku usnesení vlády ze dne 14. 12. 2020 se stala aktuální rovněž otázka čerpání ošetřovného.

Pro čerpání ošetřovného je třeba vyplnit novou žádost, jelikož se jedná o nový případ péče (a to i tehdy, čerpal-li rodič ošetřovné již za říjen či listopad). Nicméně upozorňujeme, že ošetřovné je možné čerpat pouze za dny 21. 12. a 22. 12. 2020, neboť na 23. 12. 2020 byly plánovány prázdniny bez ohledu na aktuální koronavirovou situaci a ošetřovné za tento den tedy nenáleží. Bližší informace naleznete ZDE.

Jelikož mateřské školy povinně uzavřeny nebyly, netýká se ošetřovné rodičů dětí v mateřských školách.

Novela zákoníku práce
Dočtete se v e-booku
Mailchimp - subscribe form sidebar
crosschevron-leftarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram