Zpět na novinky
Mailchimp - subscribe form sidebar

Představení týmu: Karel (právní tým) | Blog

29. března 2021

3 minuty čtení

Pro první rozhovor jsme si vybrali kolegu Karla z právního týmu. Právě on byl jedním z iniciátorů myšlenky přiblížit čtenářům prostřednictvím blogu, jak to u nás v Accace chodí. Takže to má za to. Vlastně ne, má tu čest být prvním zpovídaným!

Co je pro tebe v životě nejhodnotnější?

Rovnováha.

V našem životě zastáváme prakticky neustále několik rolí zároveň – jsme děti, rodiče, manželé, sourozenci, přátelé, kolegové, poradci… Najít mezi nimi balanc je velká výzva. Tím spíše v naší profesi, kde precizní, obsahově i formálně správný výstup je de facto standard, který se od nás očekává. Přeji si, abych své role sladil a byl pozorným manželem, tátou, který tu je, synem, co alespoň jednou zavolá sám od sebe, spolehlivým přítelem a bráchou, inspirujícím kolegou a důvěryhodným poradcem.

Jak se tvé osobní hodnoty zrcadlí za pracovním stolem?

Snažím se mít nad prací a sám nad sebou nadhled. Aby se mi neztrácel kontext a souvislosti.

Ačkoliv je pojem „firemní hodnoty“ klišé, co pro tebe hodnoty skutečně znamenají?

Dlouho jsem měl firemní hodnoty za korporátní výmysl manažerů štěstí. Rád uznávám, že jsem se pletl. Hodnoty ovlivňují to, jak se chováme jeden k druhému (kolegům, klientům), s jakým pocitem půjdeme z práce domů a jestli nám bude dávat smysl nebo ne. Jednoduše řečeno – hodnoty dávají práci lidský rozměr.

Vzpomínáš si na klíčové momenty ve vývoji firemní kultury v Accace?

Pro mě je firemní kultura víc odrazem dlouhodobé praxe než konkrétních momentů. Definovat si hodnoty je pěkná věc, ale pokud se podle toho nechovám, tak to nemá žádný význam. Je to v tisíci drobných dilemat a každodenních situací – že se jeden na druhého usmějeme, že mi někdo mi zalije čaj v kuchyňce, že vím, že se můžu na druhé spolehnout, že nemusím nikomu nic předepisovat/zakazovat, protože všichni vnímáme, co se má a co ne…

Máš nějaký trik na pohovor, jak poznat kandidátův/čin hodnotový žebříček?

Pokud se pohovor přirozeně změní v rozhovor, je to známka toho, že si budeme vzájemně sedět a mít i podobné hodnoty. Sympatie jsou pro mě stejně důležité jako odborné předpoklady. Protože když si plácneme, budeme spolu trávit spoustu času a řešit nejednu stresovou situaci. Každý další člen musí mezi nás zapadnout. Zatím se nám to daří a takovým by-productem je i to, že se naše firemní kultura a hodnoty dále přirozeně rozvíjí.

Existuje ve tvém to-do listu dlouhodobá vize pro právní tým?

Bez toho by to nešlo ???? Má dlouhodobá vize je, že Accace Legal bude stále kancelář, kde máme velmi dobré vztahy, víme o sobě, práce nás baví a neustále posouvá. Za poslední tři roky se nám povedlo ujít neskutečný kus cesty. Máme super tým, zajímavé projekty, tak teď je třeba se zaměřit na to, aby se nám pracovalo co možná nejpohodlněji.

Pár slov o Karlovi

Karel je právníkem tělem i duší, zajímají ho hlavně komplikovanější právní transakce a kauzy. Accace řady rozšířil na podzim 2017 a rychle se u nás zabydlel. Nyní zastřešuje právní oddělení jako jeden z legal partnerů. Kromě právničiny se zajímá také o dění ve veřejném prostoru a aktivně se zapojuje do našich CSR projektů.

Mailchimp - subscribe form sidebar
crosschevron-leftarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram