Zpět na novinky
Mailchimp - subscribe form sidebar

Očima nováčka: Jak jsme dopadli u Zuzky? | Blog

3. května 2021

V dnešním rozhovoru jsme vyzpovídali kolegyni Zuzku, která k nám do týmu nastoupila v době koronavirové. Jak se jí u nás líbí a co nečekala?

Co pro tebe bylo při hledání vhodného zaměstnání nejdůležitější?

Nejdůležitější pro mě bylo mezinárodní prostředí společnosti a náplň práce. V ideálním případě jsem chtěla práci, která by byla různorodá. Nemám totiž ráda stereotyp. Ale upřímně jsem si nemyslela, že něco takového najdu. Přece jen v každé jiné větší poradenské společnosti si člověk musí vybrat oddělení a pak dělá buď daně, účetnictví, transakce atp. Ale u nás v „TAFu“ se dostanu ke všemu, a to je podle mě skvělé. Navíc na mě manažeři udělali tak dobrý dojem, že jsem nemusela moc dlouho přemýšlet, a práci vzala téměř okamžitě ????

Jaká otázka tě na pohovoru se Standou nejvíce zaujala?

Celý pohovor byl zajímavý už sám o sobě, protože to vlastně nebyl klasický pohovor a já si vůbec nepřipadala pod tlakem. Spíše jsme spolu debatovali a byla to příjemná změna oproti jiným pohovorům.

Jak vypadaly tvé první dny v Accace?

Když pomineme covidově vylidněné kanceláře, které působí trochu depresivně, tak celkovou náladu povznáší vždy usměvavé holky z recepce, naše úžasná HR Tina, office manažerka Ivča a IT specialistka Viky. Ty mě zaškolily a provedly první půlkou nástupního dne. Pak jsem byla „odeslána“ do svého oddělení ke Standovi, mému novému nadřízenému a jednomu z partnerů firmy. V kanceláři jsem si vybrala nejlepší místo, kde budu sedět – s výhledem na Pražský hrad – a pak mě pozvali na oběd na „uvítanou“. Odpoledne jsem se seznámila s BOZP a PO a dostala svůj první úkol – sepsat klientovi nabídku služeb. (Vtipné na tom je, že o 4 měsíce později jsem na tomto projektu sama pracovala.) Celý den se nesl v pohodovém duchu, bavili jsem se o tom, jak to ve firmě chodí, jaká mě čeká práce a podobně. Od druhého dne jsem už plynule navázala prací na projektech, které mi vždy každý vysvětlil a do nové práce mě trpělivě zaškolil.

Jak zaškolení zhruba probíhalo?

Většinou bylo online přes Teams s názornou ukázkou, kde, co najdu, co přesně mám dělat a čím se můžu inspirovat.

Říkala jsi, že jsi ukořistila bezva místo. Co zbytek kanceláře?

Zbytek kanceláře je samozřejmě taky bezva (smích). Z našeho patra máme krásný výhled na celou Prahu.

Co tě u nás nejvíce překvapilo?

Atmosféra. 

A jaká ta atmosféra je?

Atmosféra je tady suprová. Většina lidí je stále dobře naladěná, srší z nich energie, usmívají se, všichni jsou vstřícní a pozitivní. To jsem zatím nikde v takovém rozměru nezažila. Cokoli jsem zatím řešila, tak jsem se nikdy nesetkala s tím, že by něco nešlo nebo bych něco nemohla.

Kdybys měla možnost v Accace něco změnit, co by to bylo?

To je velmi těžká otázka. Hmm… Když nad tím tak přemýšlím, byla bych ráda za větší monitor. Vidíš, hned si půjdu ověřit svoje tvrzení, že tady nic není problém.

Dej nám potom vědět, jak jsi dopadla a díky za rozhovor!

Pár slov o Zuzce

Zuzka k nám nastoupila v listopadu 2020 a coby junior tax consultant rozšířila řady transakčního a finančního týmu (TAF). Později se zapojila i do interního HR týmu. Studuje VŠE a ve svém volném čase se zabývá také psychologií a osobním rozvojem. Ráda objevuje a navštěvuje pražské kavárny. Má cit pro módu a nejhezčí boty v kanceláři.

Mailchimp - subscribe form sidebar
crosschevron-leftarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram