Zpět na novinky
Mailchimp - subscribe form sidebar

Jak pražská pobočka Accace pomáhala v roce 2018

21. února 2019

Také v roce 2018 jsme v pražské pobočce Accace nezapomněli podpořit zajímavé a potřebné projekty. Z těch, kterým se věnujeme už dlouhodobě, to byl náš oblíbený Nadační fond Klíček, jemuž přispíváme nejen finančním darem, ale také vysláním dobrovolníků na organizaci dne plného her během letního tábora.

Nadační fond Klíček tuto letní akci každoročně pořádá zejména pro děti, které ze zdravotních či jiných důvodů na jiný tábor jet nemohou. Zaměstnanci pražské pobočky Accace si pro děti i tentokrát připravili zábavný program a společně si červencový den skvěle užili.

Opět jsme poskytli finanční příspěvek také Příběhům bezpráví – projektu, který spadá do programu Jeden svět na školách, organizovaném Člověkem v tísni. V loňském roce jsme navíc měli tu čest vystavovat v našich prostorách kolekci obrazů připravenou speciálně pro Příběhy bezpráví. Dostali jsme tak příležitost se s některými z příběhů blíže seznámit.

Každoročně vybíráme další z mnoha dodaných návrhů a v loňském roce se zaměstnanci shodli na pomoci spolku Hurá na výlet, jenž organizuje výlety pro seniory, neziskové organizaci Dům tří přání, podporující děti a jejich rodiny, které se ocitly v nelehké životní situaci, či organizaci Motýl, jejímž posláním je podpora zdravotně postižených a jejich integrace do běžné společnosti.

Chladnými nás nenechává ani kultura, naši pozornost si svým zápalem vysloužilo například Divadlo Psycheche, působící pod záštitou České společnosti pro duševní zdraví. Rádi se po práci i trochu protáhneme – naši rychlonozí zástupci se účastnili nočního Běhu pro Světlušku na podporu charitativní organizace pro nevidomé. Letos bychom si rádi troufli i na běh na delší vzdálenost, držte nám palce!

Mailchimp - subscribe form sidebar
crosschevron-leftarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram