Zpět na novinky
Mailchimp - subscribe form sidebar

Dobrovolnický den v Lize vozíčkářů

28. května 2019
Tento článek je dostupný také v
angličtině
Liga vozickaru Accace dobrovolnici

Místo počítačové myši teleskopická stěrka, místo zaúčtovaných faktur naleštěná okna. Tak vypadal náš první dobrovolnický den v brněnské Lize vozíčkářů. Pracovité kolegyně z brněnské pobočky Accace tam vyrazily zvelebovat prostory Centra denních služeb. „Celkem se zapojilo jedenáct z nás, což je báječné. Pomohli jsme našim hendikepovaným spoluobčanům s úklidem a zvelebením prostor centra,“ uvedla koordinátorka projektu Věra Horáková.

Spolupráce Accace a Ligy vozíčkářů započala v minulém roce, kdy jsme finančně podpořili pátý ročník benefičního badmintonového turnaje Benepink. Letos jsme pomohli také vlastníma rukama. Umývali jsme okna a natírali zahradní nábytek v Centru denních služeb.

Liga vozíčkářů je nezisková organizace, která už od roku 1990 podporuje lidi se zdravotním postižením v každodenním životě, v práci, volném čase a při řešení obtížných situací, aby mohli žít podle svých představ.

Centrum denních služeb slouží klientům Ligy, kteří potřebují pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby během dne. Od rána do odpoledne se tu věnují různorodým činnostem. Vaří, perou, žehlí, nakupují, učí se pracovní postupy na různých výtvarných technikách, procvičují paměť a logické myšlení, navštěvují zajímavá místa v okolí.

Liga vozíčkářů ráda uvítá všechny, kteří nejsou lhostejní ke svému okolí. Pokud byste se také rádi zapojili jako dobrovolníci, potřebné informace najdete na webové stránce Ligy.

Mailchimp - subscribe form sidebar
crosschevron-leftarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram