Zpět na novinky
Mailchimp - subscribe form sidebar

Dobro v Accace v roce 2018: Pobočky Brno a Ostrava

22. února 2019

Věděli jste, že v Česku se ročně narodí kolem 8 tisíc dětí předčasně? Lékařská věda dokáže zázraky, ale pro rodiny předčasně narozených miminek je i přesto situace obtížná a také finančně náročná. Proto brněnská a ostravská pobočka Accace již třetím rokem podporuje Nadační fond pro předčasně narozené děti a jejich rodiny. Jsme také partnery koncertu, který se koná letos v únoru, a jehož výtěžek poputuje na pomoc potřebným rodinám těch nejmenších miminek.

Jak jsme se rozhodli právě pro nedonošená miminka? Ve všech našich pobočkách to děláme tak – vyzveme všechny zaměstnance od recepčních, přes účetní, daňaře a právníky až po manažery, aby nám poslali tip na potřebné jednotlivce a organizace. Ti v rámci svých týmů nominují své „kandidáty“, kterým pak pomáháme finančně, ale i vlastníma rukama a energií.

Kromě nedonošených miminek jsme tak v Brně a Ostravě v minulém roce pomohli Nadačnímu fondu Pink Bubble, který plní sny mladým lidem s onkologickou diagnózou. Dále jsme podpořili nadační fond Šance onkoláčkům, nadaci Dobrý anděl nebo sourozence Adélku a Matyáška Markovy, kteří trpí kongenitální dystrofií.

Nedokonalé zákony a nezodpovědní rodiče můžou za to, že v Česku žijí desetitisíce dětí – dlužníků. Také těm pomohla naše finanční injekce projektu Děti bez dluhů.

Podpořili jsme též 5. ročník benefičního turnaje Benepink Ligy vozíčkářů a vyslali jsme naši zástupkyni na dobrovolnickou brigádu pro mladé lidi SummerJob. No a už teď přemýšlíme, kam pošleme trochu dobra a radosti v tomto roce.

Mailchimp - subscribe form sidebar
crosschevron-leftarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram