Webinář: Převodní ceny – aktuality v kostce pro finanční oddělení

23.11.2021
Online webinář
10:0010:45 (CET)

Problematika převodních cen je celosvětově vnímána jako velice riziková oblast, která bývá nadnárodními skupinami využívána k daňovému plánování, a často i k daňovým únikům. Finanční správa se proto stejně jako v minulých letech zaměřovala na kontrolu převodních cen, což mnohdy vyústilo v nemalý finanční doměrek.

Opomíjeným, avšak neméně důležitým, aspektem jsou právní dopady správného nastavení převodních cen z pohledu odpovědnosti statutárních orgánů.

Připravili jsme aktuální shrnutí z různých pohledů tak, abyste byli během krátkého času in!

TÉMATA:

  • Současné trendy v kontrolách transferových cen.
  • Nové okolnosti ovlivňující nastavení cen (dopad Covid-19, Brexit).
  • Které oblasti správce daně u převodních cen kontroluje?
  • Právní odpovědnost statutárních orgánů.
  • MDR/DAC 6 v oblasti převodních cen.
  • Naše doporučení: Jediným řešením nemusí nutně být komplexní dokumentace dle OECD.

PŘEDNÁŠEJÍCÍ

Petr Neškrábal | Partner, Managing Director
Accace s.r.o.

Petr absolvoval studium mezinárodního daňového práva v rámci postgraduálního studia ve Vídni. Je certifikovaným daňovým poradcem, členem asociace ACCA a Mezinárodní fiskální asociace. Více než 10 let působil ve společnosti Deloitte, kde se specializoval zejména na otázky mezinárodního a korporátního zdanění. V roce 2010 se Petr stal součástí týmu Accace a od roku 2013 vede pražskou pobočku.
Petr získal zkušenosti v rámci daňového poradenství zahrnujícího projekty mezinárodních transakcí, due diligence a konzultace v oblasti daně z příjmů včetně projektů ve sféře fúzí a akvizic a převodních cen.

Stanislav Machek | Tax Partner
Accace s.r.o.

Stanislav vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a je registrovaným daňovým poradcem, advokátem a členem asociace ACCA. Více než 7 let pracoval ve společnosti Deloitte Advisory, následně pak také 2 roky na pozici Tax Manager v poradenské společnosti BDO Tax. Od roku 2012 působí ve společnosti Accace, v současné době na pozici Tax Partner.
Své zkušenosti nasbíral při práci na projektech zaměřujících se na daňové oblasti jako je daň z příjmů právnických osob, transferové ceny, mezinárodní plánování, správa daní nebo výzkum a vývoj.

Jan Najman | Legal Partner
Accace Legal s.r.o., advokátní kancelář

Jan vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a později navázal postgraduálním studiem obchodního práva na Universität Passau. Od roku 2003 je advokátem zapsaným u České advokátní komory. Po ukončení studií působil jako advokátní koncipient a později jako advokát v několika pražských advokátních kancelářích (Noerr, Kocián Šolc Balaštík). Do Accace nastoupil Jan v roce 2018 a zastává zde pozici Legal Partner.
Ve své praxi se Jan zaměřuje zejména na právo obchodních společností, litigace, akvizice, farmaceutické a dopravní právo.

REGISTRACE

Pro přihlášení na webinář prosím vyplňte registrační formulář. Po dokončení online registrace obdržíte potvrzení e-mailem. Pro přihlášené účastníky je webinář zdarma a bude trvat přibližně 45 minut (včetně závěrečné diskuze, během níž budete moci přednášejícím pokládat doplňující dotazy). Kapacita je limitována, doporučujeme Vám tedy včasnou registraci. Accace si vyhrazuje právo registraci odmítnout.

V případě jakýchkoliv dotazů či problémů s přihlášením nás neváhejte kontaktovat na e-mailové adrese: .

E-book: Převodní ceny

V našem e-booku se dozvíte vše potřebné k problematice převodních cen. Od definice, co to vlastně transferové ceny jsou, přes tzv. závazné posouzení a metody používané pro zjištění cen až po shrnutí, proč odborníci doporučují mít převodní dokumentaci připravenu.

REGISTRACE BYLY UKONČENY
Kontaktujte nás
REGISTRACE BYLY UKONČENY
Kontaktujte nás
crossarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram