DPH u nemovitostí: Na co si dát pozor a které situace nepodcenit

14.06.2023
Online webinář
10:0011:00 (CET)

V návaznosti na nový stavební zákon se s účinností od 1. července 2023 mění také některá ustanovení v zákoně o DPH, která se týkají zejména dodání nemovitých věcí. Generální finanční ředitelství se v souvislosti s touto novelou chystá vydat aktualizaci informace, jak uplatňovat DPH u nemovitostí. Připomene tak a vysvětlí důležité pojmy, které jsou zásadní jak pro stavitele a developery, tak i pro majitele nemovitostí. Změnám by měly věnovat pozornost zejména firmy, které se chystají stavět nové nemovitosti či rozšiřovat nebo prodat již stávající nemovitosti.

Ačkoli se může zdát, že se zákon o DPH zabývá nemovitostmi pouze okrajově, ve skutečnosti je to široké a komplexní téma. V průběhu webináře vám tuto oblast co nejvíce přiblížíme a zaměříme se na nejvýznamnější dopady. Projdeme si definice plynoucí z nového stavebního zákona a pomůžeme vám se zorientovat ve složité problematice DPH u nemovitostí (staveb i pozemků), jejich pronájmu a prodeji, ale i u souvisejících služeb. Jestliže je pro vás zdanění nemovitostí aktuálním tématem, neváhejte se přihlásit.

TÉMATA

  • Nové definice bytového domu a rodinného domu podle stavebního zákona.
  • Druhy staveb, funkční celky a stavby pro sociální bydlení.
  • Definice stavebního pozemku a vliv inženýrských sítí a územních plánů.
  • Podmínky pro osvobození u dodání nemovitostí.
  • Podstatné změny u staveb a počítání podlahové plochy pro účely DPH.
  • Sazby daně ve světle vládního konsolidačního balíčku a možnost zdanění nemovitostí.
  • Výstavba nemovitosti a úprava uplatněného odpočtu při dodání nemovitostí.

PŘEDNÁŠEJÍCÍ

Stanislav Železný | Tax Partner
Accace s.r.o.

Stanislav je certifikovaným daňovým poradcem s více než desetiletou praxí. Vystudoval pražskou VŠE, po studiích působil ve společnostech Mazars a TPA. Do Accace nastoupil v roce 2012, aktuálně zastává pozici Tax Partner. V Accace je odpovědný za poskytování komplexních DPH služeb a vede interní DPH tým.
Stanislav má rozsáhlé zkušenosti s poskytováním služeb v oblasti DPH tuzemským i zahraničním společnostem z oblasti nákupu a prodeje zboží i poskytování služeb. Dále poskytuje klientům služby v oblasti daně z příjmů právnických osob.

Marcela Hýnarová | Senior Tax Consultant
Accace s.r.o.

Marcela vystudovala Ekonomickou fakultu Technické Univerzity v Ostravě a je certifikovanou daňovou poradkyní. V rámci studií absolvovala několik zahraničních studijních pobytů a stáží. Po ukončení školy pracovala jako daňový konzultant, zkušenosti získala například v poradenské společnosti KPMG. K Accace se připojila v lednu 2022, momentálně zastává pozici Senior Tax Consultant.
Ve své praxi se Marcela věnuje hlavně nepřímým daním. Zaměřuje se především na DPH poradenství pro zahraniční i tuzemské společnosti, a to z oblasti nákupu/prodeje zboží a poskytování služeb, a dále také na zpracování DPH přiznání a souvisejících výkazů.

REGISTRACE

Pro přihlášení na webinář prosím vyplňte registrační formulář. Po dokončení online registrace obdržíte potvrzení e-mailem. Pro přihlášené účastníky je webinář zdarma a bude trvat přibližně 60 minut (včetně závěrečné diskuse, během níž budete moci přednášejícím pokládat doplňující dotazy).

V případě jakýchkoliv dotazů či problémů s přihlášením nás kontaktujte na e-mailové adrese: . Accace si vyhrazuje právo registraci odmítnout.

REGISTRACE BYLY UKONČENY
Kontaktujte nás
REGISTRACE BYLY UKONČENY
Kontaktujte nás
crossarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram