Webinář: Přeshraniční výkon funkce

právní a daňové minimum NEJEN pro jednatele a jiné členy statutárních orgánů
05.02.2019
Online webinář
10:00 am11:00 am (CET)

PROGRAM WEBINÁŘE

Díky globální ekonomice se stále častěji setkáváme se situacemi, kdy český jednatel současně vykonává funkci člena statutárního orgánu v jiné zemi, např. na Slovensku. Na druhé straně má řada českých společností ve svých statutárních orgánech cizince ze zemí EU i mimo EU. Výkon funkce ve více zemích má svá specifika spojená s nutností zohlednit právní předpisy různých států a vyřešit, ve které zemi má být správně odváděno pojistné a daně.

Cílem našeho webináře je upozornit na povinnosti, úskalí a rizika výkonu funkce ve více zemích z praktického pohledu. Webinář vychází z našich reálných zkušeností.

TÉMATA

  • Jak je to se smluvním ošetřením? Je třeba zvláštní smlouva pro každou zemi?
  • Jaká je odpovědnost člena statutárního orgánu při výkonu funkce ve více zemích?
  • Jak je to s odměnou? Může být výkon funkce bezplatný? Kde bude příjem zdaněn? Co sociální a zdravotní pojištění?

Pro registrované je webinář zdarma a bude trvat přibližně 60 minut (včetně závěrečné diskuze, během níž budete moci přednášejícím pokládat doplňující dotazy).

Registrovat se můžete prostřednictvím online formuláře nebo na emailové adrese . Accace si vyhrazuje právo registraci odmítnout.

PŘEDNÁŠEJÍCÍ

Kateřina Hrůzová | Senior Tax Consultant
Accace s.r.o.

Kateřina je daňovým poradcem s více než desetiletou praxí v oboru. Po ukončení studií působila v renomovaných společnostech jako EY nebo Fučík & partneři. V Accace působí od roku 2017, momentálně na pozici Senior Tax Consultant.

Kateřina se zaměřuje na zdanění fyzických osob, zaměstnanců i podnikatelů, sociální zabezpečení a zdravotní pojištění, a také na pracovní právo. Má značné zkušenosti v oblastech globálního poradenství ve sféře zaměstnanosti, zejména strukturalizace mezinárodních vyslání a vedení mezd vyslaným zaměstnancům, analýzy a nastavování systémů odměňování zaměstnanců, včetně programů zaměstnaneckých akciových a opčních plánů.

Karel Ryšavý | Legal Partner
Accace Legal s.r.o., advokátní kancelář

Karel vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a od roku 2011 je členem České advokátní komory. Po ukončení studií pracoval jako advokátní koncipient a později jako advokát v renomovaných právních kancelářích.
Součástí týmu Accace se stal v roce 2017, v současné době zde zastává pozici Legal Partner a má na starosti především řešení komplikovanějších právních případů.

Karel má bohaté zkušenosti s nemovitostními transakcemi, zabývá se zejména obchodním, korporátním a insolvenčním právem, zaměřuje se i na fúze a akvizice. Během posledních let řídil řadu komplexních mezinárodních projektů.

Registration is closed
Contact our experts
REGISTRACE BYLY UKONČENY
Kontaktujte nás
crossarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram