Webinář: Novela zákoníku práce

05.11.2020
Online webinář
10:00 am11:30 am (CET)

Novinky v pracovním právu

Pracovní právo se v roce 2020 dočkalo schválení dlouho očekávané novely. Ta s sebou přinesla některé drobné úpravy, které málokdo zaznamená, ale také řadu změn zásadních, které se dotknou bez nadsázky všech zaměstnavatelů i zaměstnanců. Část těchto změn je účinná již od 30. 7. letošního roku, například nová úprava doručování. Druhá, pravděpodobně podstatnější část – zejména pak zcela nová koncepce dovolené – nabude účinnosti k 1. 1. 2021.

Zveme Vás na náš bezplatný webinář, na kterém se na hlavní legislativní změny podíváme. V druhé části webináře Vám pak představíme cloudové řešení TULIP pro správu docházky zaměstnanců.

TÉMATA:

  • K jakým změnám došlo k 30. 7. 2020 a které budou účinné až od 1. 1. 2021?
  • Jak se zjednodušilo doručování dokumentů v pracovních vztazích?
  • Která nová pravidla platí pro dovolenou a jak to ovlivní délku dovolené zaměstnanců?
  • V čem spočívá naprostá novinka – sdílené pracovního místo – a jak jej zavést?
  • Další změny, např. co nového je v institutu odvolávání zaměstnanců, co se změnilo v úpravě náhrady škody a více o nové koncepci přechodu práv a povinností. 
  • Ukázka interního nástroje v cloudové platformě TULIP – příklady řešení evidence docházky nejen v době pandemie.

Pro registrované je webinář zdarma a bude trvat přibližně 90 minut (včetně závěrečné diskuze, během níž budete moci přednášejícím pokládat doplňující dotazy).

PŘEDNÁŠEJÍCÍ

Andrea Drhová | Senior Associate
Accace Legal s.r.o., advokátní kancelář

Andrea vystudovala Právnickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni a absolvovala také roční studium práv na Universität Passau. Je advokátkou zapsanou u České advokátní komory. Po skončení studií působila jako advokátní koncipient a později jako advokát v renomovaných pražských advokátních kancelářích (Noerr, LTA Legal). Součástí týmu Accace se Andrea stala v listopadu 2018, působí zde na pozici Senior Associate.

Andrea se zaměřuje zejména na právo pracovní a právo obchodních společností, značné zkušenosti má však i s právem duševního vlastnictví – specializuje se na ochranné známky.

Zuzana Uhrinová | Associate
Accace Legal s.r.o., advokátní kancelář

Zuzka je absolventkou Právnické fakulty pražské Univerzity Karlovy a ročního studia práv na University of Kent. V průběhu studií zastávala juniorní právní pozice v několika společnostech, včetně renomované mezinárodní advokátní kanceláře, kde se zaměřovala zejména na generální praxi a právo duševního vlastnictví. Tým Accace posílila v březnu 2018, aktuálně působí na pozici Associate.

Zuzana se věnuje především pracovnímu právu, právu obchodních společností a závazkovému právu.

Viktor Mečiar | Partner & Managing Director
TULIP Solutions s.r.o.

Coby Managing Director řídí Viktor společnost TULIP Solutions, která vyvinula vlastní podnikovou platformu TULIP – cloudový systém pro automatizaci firemních procesů. Je autorem mnoha odborných článků v českých a slovenských médiích a spíkrem na různých přednáškách a konferencích.

Dušan Rehák | Product Manager
TULIP Solutions s.r.o.

Dušan řídí vývoj HR modulů TULIPu. Má na starosti vývoj docházkového systému a automatizaci procesů při nástupu nových zaměstnanců. Stojí za většinou nových modulů a vylepšení TULIPu v HR oblasti, které ulehčují život nejen personalistům, ale i běžným zaměstnancům našich klientů.

Registration is closed
Contact our experts
REGISTRACE BYLY UKONČENY
Kontaktujte nás
crossarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram