Daně a soudy (správní, trestní, ústavní, civilní): Praktické příklady a doporučení

27.06.2023
Online webinář
9:30 am10:30 am (CET)

Správce daně bedlivě hlídá, zda jsou daně odváděny v souladu se zákonem a nedochází-li k daňovým únikům. Se závěry některých daňových kontrol či doměřenou daní však nemusí daňový poplatník vždy souhlasit a mohou nastat situace, kdy potřebuje zastání u soudu.

Jaké má možnosti a kterých opravných prostředků může využít? Jak správně postupovat a kam se obrátit, pokud neuspěje?

Na webináři se podíváme na některé případy, s nimiž se můžete setkat, například při zmiňované daňové kontrole. Řekneme si více o jednotlivých typech žalob a stížností, jaká jsou rizika z pohledu trestního práva, a naopak možnosti náhrady škody. Neochudíme vás ani o příklady a doporučení z naší praxe.

TÉMATA

  • žaloba proti rozhodnutí,
  • zásahová žaloba,
  • žaloba na nečinnost,
  • kasační stížnost,
  • ústavní stížnost,
  • náhrada škody a občanské soudní řízení,
  • trestní soudnictví.

PŘEDNÁŠEJÍCÍ

Stanislav Machek | Partner
Accace s.r.o.

Stanislav vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a je registrovaným daňovým poradcem, advokátem a členem asociace ACCA. Více než 7 let pracoval ve společnosti Deloitte Advisory, následně pak také 2 roky na pozici Tax Manager v poradenské společnosti BDO Tax. Od roku 2012 působí ve společnosti Accace, v současné době na pozici Tax Partner.
Své zkušenosti nasbíral při práci na projektech zaměřujících se na daňové oblasti jako je daň z příjmů právnických osob, převodní ceny, mezinárodní plánování, správa daní, konsolidace nebo výzkum a vývoj.

REGISTRACE

Pro přihlášení na webinář prosím vyplňte registrační formulář. Po dokončení online registrace obdržíte potvrzení e-mailem. Pro přihlášené účastníky je webinář zdarma a bude trvat přibližně 60 minut (včetně závěrečné diskuse, během níž budete moci přednášejícímu pokládat doplňující dotazy).

V případě jakýchkoliv dotazů či problémů s přihlášením nás kontaktujte na e-mailové adrese: . Accace si vyhrazuje právo registraci odmítnout.

Registration is closed
Contact our experts
REGISTRACE BYLY UKONČENY
Kontaktujte nás
crossarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram