Poradenské služby a outsourcing v Německu

Právo | Daně | Transakce | Účetnictví | Mzdy | Vysílání zaměstnanců

Německo je největší ekonomikou v rámci Evropské unie a čtvrtou nejvýkonnější na světě. Dlouhodobě je také největším obchodním partnerem České republiky, přičemž na německý trh směřuje téměř 32 % českého exportu. Není se tedy čemu divit, že je vyhledávaným teritoriem při expanzi českých firem. Vyznat se však ve změti pravidel a povinností, které s sebou podnikání na německém území nese, není vůbec jednoduché. Nechte proto tuto komplikovanou a nezáživnou agendu nám, vyřídíme vše za vás. Vy se zatím můžete soustředit na realizaci business plánu.

Díky naší síti prověřených partnerů přímo v Německu a jedinečné kombinaci právních, daňových, účetních a mzdových expertů jsme schopni nabídnout širokou škálu kvalitních služeb. A to jak při vstupu na německý trh, tak v rámci následných aktivit při rozvoji vaší společnosti.

Pomůžeme vám vstoupit na trh

S poradenskými službami v německém regionu máme značné zkušenosti. Jsme připraveni pomoci vám formulovat strategii při vstupu na nové území a odstranit počáteční nejistotu. Můžete si také být jisti, že od prvního dne bude vaše podnikání plně v souladu s místními legislativními požadavky. Nabízíme vám založení společnosti na míru vašim potřebám a široké portfolio služeb daňového, transakčního a právního poradenství. Naše služby vám pomohou zajistit bezproblémové fungování nové společnosti či pobočky.

Postaráme se o chod vaší firmy

Již v Německu podnikáte? Věříme, že vám přijde vhod naše komplexní portfolio účetních, daňových a mzdových služeb, díky nimž se vaše finanční a personální agenda posune na vyšší úroveň. Naším cílem je zlepšení kvality a přesnosti vašeho účetnictví, reportingu či mezd, a také zvýšení efektivity provozu samotné společnosti nebo pobočky. Zbavíme vás starostí o každodenní chod firmy a vy se tak budete moci soustředit pouze na vaše podnikání.

Náš český tým disponuje zkušenými odborníky se zevrubnou znalostí německého podnikatelského prostředí, potřeb zákazníků i místních specifik. Bez obav přenechte našim specialistům koordinaci vašeho projektu. Ve spolupráci s prověřenými partnery v Německu pro vás zabezpečí tu nejlepší odbornou péči a dovedou váš projekt do zdárného cíle.

Jan Najman | Legal Partner in charge
Tel: +420 222 753 480
E-mail: 

DAŇOVÉ PORADENSTVÍ

Čeští a němečtí daňoví experti společně posoudí veškeré aspekty a navrhnou nejlepší řešení přímo pro vás. Díky důkladné znalosti obou legislativ a daňových předpisů si poradí s každým zadáním. Ať již na německém trhu začínáte, nebo vás zajímá, jak lépe ošetřit vaše současné obchodní aktivity, jsme připraveni poskytnout vám maximální podporu a zajistit soulad s daňovými povinnostmi. K nejzákladnějším a často poptávaným službám patří například registrace k DPH a následné zpracování daňových povinností, nastavení a dokumentace k transferovým cenám, vyřízení vratky uhrazené DPH či osvobození od srážkové daně ve stavebnictví (Freistellungsbescheinigung).

PRÁVNÍ PORADENSTVÍ

Zkušení právníci z našeho týmu vám poradí nejen v běžných záležitostech a standardních operacích, ale také při komplexních transakcích. Samozřejmostí je osobní asistence při výběru vhodné právní formy podnikání a vyřízení všech formalit. Cizí jazyk pro vás nebude překážkou, pohodlně s námi vše vyřídíte v češtině. Zabezpečíme pro vás také potřebná státní povolení, licence a přihlášení regulované činnosti k příslušné komoře.

ZPRACOVÁNÍ MEZD A PORADENSTVÍ V OBLASTI VYSÍLÁNÍ ZAMĚSTNANCŮ DO NĚMECKA

Připravíme podklady k vyslání zaměstnanců a rádi pro vás provedeme revizi plánovaného nebo již probíhajícího vysílání. Ověříme plnění předepsaných, pro Německo specifických, povinností, abyste si mohli být jistí, že vás kontroloři nepřekvapí. Zajistíme přihlášení zaměstnanců k německému celnímu úřadu (Zollamt), registraci společnosti do systému SOKA BAU, včetně zasílání pravidelných hlášení (týká se společností, které podnikají v oblasti stavebnictví a vysílají do Německa své zaměstnance), nebo registraci společnosti a zaměstnanců k dani ze mzdy v Německu. Kompletní vedení mzdové agendy je samozřejmostí.

TRANSAKČNÍ PORADENSTVÍ

Komplexní podporu v oblasti transakcí vám zajistí dobře sehraný tým právních, daňových, finančních a účetních odborníků. Využijte jejich znalostí a zkušeností se specifiky německého trhu. Samozřejmostí jsou služby jako plánování a strukturalizace fúzí a akvizic, vyhotovení daňové, právní či finanční due diligence, asistence při prodeji společností a další.

ÚČETNICTVÍ A REPORTING

Pomůžeme vám sjednotit, automatizovat a zefektivnit vaše účetní procesy a reporting. Vy tak získáte lepší kontrolu nad svými finančními operacemi a budete moci lépe rozhodovat o směřování vaší společnosti. Využijte našich služeb vedení účetnictví, účetního poradenství nebo výkaznictví a buďte si jisti, že všechny finanční transakce budou plně v souladu s platnou legislativou a daňovými předpisy.

apartmentdiamondcross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram